Wells - MOD100TD-120 - 120V Top Mount Drop-In Food Warmer
Mfr Part #: MOD100TD-120
AllPoints #: 1731117
Members save 53% off list price!
Create a free account to get member pricing and save on this item.
In Stock
Available Locations
Adding to cart… The item has been added
Specifications
  • Ship Weight : 23.98 LBS.
  • Control Type : Thermostat
  • Height (in) : 13
  • Length (in) : 26
  • Material : Stainless Steel
  • Outlet : 1/2 NPT Drain
  • Placement : Top mount
  • Voltage (V AC) : 120
  • Wattage (W) : 1650
  • Wattage (kW) : 1.65
  • Width (in) : 19
  • With Drain : Yes
  • AllPoints #: 1731117
  • Manufacturer: Wells
Description
MATERIAL: STAINLESS STEEL VOLTAGE: 120 V AC ELECTRICAL WATTAGE: 1650 INCLUDES: THERMOSTAT AND DRAIN TYPE: ACCEPTS 12" X 20" FULL SIZE OR FRACTIONAL SIZE PAN | REQUIRES 20 3/4" X 12 3/4" TABLE OPENING, WET/DRY OUTLET: 1/2" NPT DRAIN NSF CERTI