Wells - MOD100D-120 - 120V Top Mount Drop-In Food Warmer
Mfr Part #: MOD100D-120
AllPoints #: 1731115
Members save 45% off list price!
Create a free account to get member pricing and save on this item.
In Stock
Out of stock, but still within reach! Order today and we’ll ship as soon as possible.
Adding to cart… The item has been added
Specifications
  • Ship Weight : 24.00 LBS.
  • Control Type : Infinite control
  • Height (in) : 19
  • Length (in) : 25
  • Material : Stainless Steel
  • Outlet : 1/2 NPT Drain
  • Placement : Top mount
  • Voltage (V AC) : 120
  • Wattage (W) : 1200
  • Wattage (kW) : 1.2
  • Width (in) : 13
  • With Drain : Yes
  • Make : ["Wells"]
  • AllPoints #: 1731115
  • Manufacturer: Wells
Description
MATERIAL: STAINLESS STEEL VOLTAGE: 120 V AC ELECTRICAL WATTAGE: 1200 INCLUDES: INFINITE CONTROL AND DRAIN TYPE: ACCEPTS 12" X 20" FULL SIZE OR FRACTIONAL SIZE PAN | REQUIRES 20 3/4" X 12 3/4" TABLE OPENING, WET/DRY OUTLET: 1/2" NPT DRAIN NSF